To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki

Nasze nieMiśki ;-) - Kijanka, młodsza siostra Żaby.

Bizi78 - 01-05-2026, 15:49

Robert, ja wychodzę z założenia, że trzeba sprawdzić bicie miernikiem piasty i po założeniu tarczy.
Wiem jak niektórzy mechanicy wymieniają tarcze i raczej nikt powyższego nie robi.
Jeśli są nowe w pudełku krzywe to można reklamować, ale używane przez kilkaset km i pokrzywione to firma zapewne odrzuci bo powie, że wjechałeś w wodę, itp.
Tutaj filmik z testu na TVN Turbo.
https://youtube.com/shorts/WbnTGvSoNxM?si=0VVbRXFPsoxaKfjr

robertdg - 01-05-2026, 19:45

TVN Turbo nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
Mogłem się wyrazic niejasno, ale osobiście robie to tak:
Zdrowa piasta - sprawdzanie zegarem, montaż tarczy, weryfikacja zegarem, kontrola zacisków, czyszczenie zacisków i jarzma, montaż na odpowiednie lubrykanty, uzytkowanie.
Skorodowana piasta - jeżeli rdza powierzchowna i zegar nie wykaże odchylek po czysczeniu - dalszy etap montaz tarczy i dalsza weryfikacja.
Skorodowana piasta ze znaczna penetracja materiałową - wymiana piasty.
Jeżeli piasta jest prosta a tarcza mimo to na zegarze przekracza norme, to taki produkt zwracasz/reklamujesz z odpowiednią notatką techniczną.

szkuba - 25-05-2026, 20:27

Osobiście walczyłem z "krzywymi " tarczami tak długo że mało mnie małżonka nie eksmitowała ;) W końcu sam się wziąłem do roboty, warsztaty nie robią niestety tego dobrze :( :
szczotką na wiertarce spolerowałem piastę ze wszelkiej rdzy, nałożyłem nieco smaru (chyba miedzianego ale nie pomnę ) na powierzchnię styku tarczy i pasty. Ma to zapobiec narastaniu i puchnięciu rdzy. teraz przykręcasz tarczę prawidłowym momentem i sprawdzasz bicie czujnikiem zegarowym, jeśli za dużo bije obracasz na śrubach o jedną pozycję tarcze i znowu mierzysz aż będzie zadowalający wynik. jak się nie uda wtedy dopiero kombinujesz dalej.
miałem niby krzywe tarcze ale po tej całej operacji jak ręką odjął. No i jak się wszytko dotarło to MSS wyskakiwał z rolek na próbie hamowania :D

Bizi78 - 25-05-2026, 21:47

szkuba napisał/a:
jeśli za dużo bije obracasz na śrubach o jedną pozycję tarcze i znowu mierzysz

Tarcze przód mogę tylko założyć w jednej pozycji ze względu na dwie śrubki mocujące tarczę do piasty ;) .

szkuba - 26-05-2026, 21:25

hmm no tak
Bizi78 - 21-06-2026, 13:02

Przed wyjazdem na Spot z lubelskimi mitsumaniakami w Suścu zrobione, wymienione.
- Navi, aktualizacja map za FREE.



- Dywaniki gumowe komplet, bo dywan kierowcy przetarł się od pięty (standard w tym modelu) 88pln.



- Nowy filtr kabinowy z wunglem aktywnym i jakimiś jonami srebra ;) 32pln.



- Zaaplikowany zostanie profilaktycznie preparat do czyszczenia wtrysków 52pln.



Przed wyjazdem w planach przepranie tapicerki, umycie plastików, odświeżenie skór z plastikowej świni.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group