Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki Strona Główna Forum Oficjalnego Klubu Mitsubishi - MitsuManiaki


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 


W myśl ustawy RODO, akceptując regulamin wyrażasz zgodę na gromadzenie i przetwarzanie swoich danych osobowych w celach związanych z przyznaniem dostępu do forum / wstąpieniem do klubu.
Administratorem danych jest Oficjalny Klub Mitsubishi - MitsuManiaki
Jeśli nie akceptujesz powyższych informacji, prosimy o kontakt z Administracją w celu usunięcia konta.

Poprzedni temat «» Następny temat
[Cari 1.8 GDI] Awaria układu chłodzenia
Autor Wiadomość
termi52 
Nowy Forumowicz

Auto: Carisma
Kraj/Country: Polska
Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 8
Skąd: Holandia
  Wysłany: 20-06-2026, 16:11   [Cari 1.8 GDI] Awaria układu chłodzenia

Carisma GDI 1800cm - Upalne lato, podjeżdżam pod sklep, cofam na stanowisko parkowania i widzę że przede mną na podłożu ciągnie się mokra linia aż do mojego samochodu.
Otwieram maskę i widzę mokro w okolicach poniżej lewego reflektora, wąż z czarnej gumy który normalnie idzie od silnika w dól do chłodnicy wisi sobie swobodnie a z niego kapią resztki płynu będącego wcześniej w układzie chłodzenia. Nie mam płynu to i jechać nie mogę. Laweta dowozi auto na parking mechanika.
Co się okazało?
Prozaiczna przyczyna - ze starości całkowicie skorodowała opaska trzymająca gumowy wąż na rurze wylotowej chłodnicy.
Wysoka letnia temperatura spowodowała zsunięcie się węża z rury wylotowej chłodnicy(dół chłodnicy).
Silnikowi nic złego się nie stało bo zauważyłem usterkę, ale straciłem czas i pieniądze. Mechanik wziął coś ok 100 zł a laweciarz prawie 3 x więcej.
Wszystko przez "głupią" opaskę za kilka zł i moją nieświadomość że taka opaska potrafi z czasem się "rozsypać" i sprawić tyle kłopotu.

Opisałem tą przygodę ze skorodowana opaską węża ku przestrodze, może czasem warto poprzeglądać w jakim stanie są opaski, szczególnie te od dołu gdzie łatwo o wilgoć i korozję.
Może ten post pozwoli komuś uniknąć podobnej sytuacji. 8)
 
 
pitt63 
Forumowicz
pitt63

Auto: ASX 1,6 Blue Sky Edytion Pb
Kraj/Country: Polska
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2020
Posty: 586
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-06-2026, 17:27   

termi52 napisał/a:
Opisałem tą przygodę ze skorodowana opaską węża ku przestrodze, może czasem warto poprzeglądać w jakim stanie są opaski, szczególnie te od dołu gdzie łatwo o wilgoć i korozję.
Może ten post pozwoli komuś uniknąć podobnej sytuacji.


Bardzo dobrze zrobiłeś. Twoja przygoda zapewne natchnie innych do sprawdzania sowich aut od spodu. Ja mam ku temu warunki i dlatego, co jakiś czas wjeżdżam i oglądam wszystko, co znajduje się pod spodem.
_________________
Piotr63
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies) w celu logowania oraz do badania oglądalności strony.
Aby dowiedzieć się czym są ciasteczka odwiedź stronę wszystkoociasteczkach.pl
Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie ciasteczek na tej stronie, zablokuj je w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.